Державне підприємство «Морський торговельний порт «Южний» готується до впровадження нової версії міжнародних екологічних стандартів

%d1%94%d0%ba%d0%beСтаном на 2016 рік в Україні створено базові складові нормативно-правового забезпечення щодо охорони навколишнього середовища, які поступово наближаються до європейських вимог. В той же час відповідне європейське законодавство стрімко розвивається і Україні необхідно ще пройти значний шлях розбудови власної нормативно-правової бази згідно з принципами і вимогами екологічного права ЄС.

Значна увага на державному рівні приділяється системному управлінню навколишнім середовищем, впровадженню на підприємствах систем екологічного менеджменту відповідно до міжнародних стандартів ISO 14001.

На Державному підприємстві «Морський торговельний порт «Южний» понад 10 років розроблена та щорічно підтверджує свою ефективність система менеджменту навколишнього середовища відповідно вимогам міжнародного стандарту ISO 14001:2004 «Системи менеджменту навколишнього середовища. Вимоги та настанови щодо застосування».

З метою її удосконалення, в 2016 році на підприємстві активно розпочата підготовка до впровадження системи відповідно до нової версії стандарту ISO 14001 – версії 2015 року. Організаціям, вже сертифікованим по ISO 14001:2004, для переходу на нову версію стандарту дається три роки з моменту її публікації. Цей перехідний період закінчується у вересні 2018 року.

Перегляд стандартів ISO 14001 ставить за мету введення системи екологічного менеджменту, як основу стратегії діяльності організації.

З’явилась нова вимога — враховувати контекст організації при вирішенні зовнішніх і внутрішніх питань, що стосуються її діяльності і довкілля. Також мають бути визначені дії, спрямовані на вирішення цих питань у рамках системи екологічного менеджменту (СЕМ).

Політика в області охорони довкілля повинна включати зобов’язання із «захисту довкілля», до яких входять «запобігання забрудненню» та «інші», такі як раціональне використання ресурсів, уповільнення змін клімату, адаптація до цих змін та захист біорізноманітності і екосистем.

Основна увага приділяється підвищенню результативності діяльності, яка пов’язана з управлінням екологічними аспектами. Організація повинна визначити критерії оцінки результативності своєї роботи з охорони довкілля, використовуючи правильні показники.

Організаціям необхідно розповсюдити свій контроль і вплив на усі етапи життєвого циклу, в ході яких здійснюється вплив на довкілля: починаючи від закупівлі/здобичі сировини і закінчуючи утилізацією продукту після закінчення його терміну придатності/експлуатації. Організаціям необхідно буде ретельно розглянути усі стадії життєвого циклу товару або послуги, які можна контролювати або на які можна впливати.

Особлива увага приділена обміну інформацією всередині організації і за її межами, а також необхідності рівного підходу до них. Рішення про обмін інформацією із зовнішніми зацікавленими сторонами організація залишає за собою, але при цьому вона повинна враховувати прийняті нею на себе зобов’язання, які слід виконувати.

Замість термінів «документи» і «записи» використовується термін «документована інформація». Кожна організація самостійно приймає рішення щодо необхідності розробки «процедур».

У листопаді фахівцями сертифікаційного органу — ТОВ «Бюро Верітас Україна», було проведено навчальний  курс — Вимоги системи екологічного менеджменту на відповідність міжнародному стандарту ISO 14001:2015 для фахівців відділу охорони навколишнього середовища.  Іспити  успішно здані. Отримані відповідні сертифікати.

На нашому підприємстві вже розпочата робота з порівняльного аналізу на предмет відповідності існуючої системи вимогам ISO 14001:2015, щоб зробити перехід на нову версію стандарту плавним і відкритим. Проведення такого аналізу допоможе визначити, наскільки діюча система і заходи контролю відповідають вимогам ISO 14001:2015, а у разі потреби буде складено план дій на перехідний період.

Сподіваємось, що завдяки новій системі екологічного менеджменту наше підприємство вийде на новий виток рівня екологічної доскональності.                                        

Наталія Сьоміна – начальник відділу охорони навколишнього середовища

ekoeko-1

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: