ЧЛЕНИ АМЕРИКАНСЬКОЇ ТОРГІВЕЛЬНОЇ ПАЛАТИ ПІДТРИМАЛИ КУРС РЕФОРМ МІНІНФРАСТРУКТУРИ ЩОДО КОНЦЕСІЇ У ПОРТОВІЙ ГАЛУЗІ

Минтранс-blogІнвестиційний клімат у портовій галузі України має значно покращитися – адже тепер перед потенційними та вже працюючими в українських портах інвесторами відкриваються ще більш широкі перспективи роботи та реалізації амбітних масштабних проектів у галузі. Це стало можливим завдяки прийняттю на державному рівні низки рішень, пов’язаних з проведенням корінних реформ у галузі. Таку думку висловили учасники круглого столу «Нові можливості інвестування у морські порти України» — експерти та учасники ринку, потенційні інвестори,представники юридичних та консалтингових компаній, аналітики, фінансисти та ін. Захід проходив у Американській торгівельній палаті в Україні 12 грудня 2012 року.

Зокрема, мова йшла як про структурні реформи, що очікують на галузь, так і про запровадження в Україні зовсім нової для вітчизняних портів форми державно-приватного партнерства, яка вже встигла підтвердити свою ефективність на практиці успішно працюючих світових портів – концесію. Про державну політику в сфері концесійних процесів та галузеві реформи учасникам розповів заступник Міністра інфраструктури Дмитро Демидович.

«У Чорному морі Україна не одна. У нас не залишається часу для роздумів, необхідно залучати інвесторів»,– сказав він. Концесія ж, на його думку, є найоптимальнішою формою для вирішення зазначеного питання. Підтвердженням цьому є і результати проведеної аналітичної роботи, вивчення міжнародного досвіду та рекомендації провідних експертів у світі у цій галузі, зокрема всесвітньовідомої консалтингової компанії «Roland Berger Consulting», яка долучилася до робочої групи міністерства під час розробки концепції стратегії розвитку портової галузі. Зокрема лише нещодавно фахівці Мінінфраструктури мали можливість детально ознайомитися та проаналізувати досвід роботи за концесійними проектами таких європейських країн, як Бельгія, Голландія, Англія, – починаючи від обраної стратегії та законодавчого підґрунтя до підготовки конкурсів та укладення договорів. При цьому викладали курс фахівці однієї з найкращих міжнародних консалтингових компаній, що спеціалізується на стратегічному та фінансовому консалтингу в морському та транспортному секторах – Maritime&TransportBusinessSolutions (MTBS).

 «Наразі Мінінфраструктури веде активну роботу з підготовки документів для реалізації постанови Кабінету Міністрів України №1055 «Деякі питання надання в концесію об’єктів державної власності».Безумовно потрібне доопрацювання законодавства, але це не заважає реалізовувати концесійні проекти в Україні», – наголосив заступник Міністра інфраструктури.

Звичайно чинне законодавство недосконале та вимагає доопрацювань і змін, тим не менш, як відзначили учасники зустрічі, Уряд України та Мінінфраструктури вживають низку активних заходів у напрямку реформування галузі і це найважливіший крок у зміцненні конкурентних позицій країни на світовому ринку та розвитку морської галузі України.

У свою чергу, Дмитро Демидович, наголосив, що Мінінфраструктури і надалі зацікавлене у вивченні закордонного досвіду,  застосуванні найпрогресивніших підходів та провідних експертів

Нагадаємо, 5-7 грудня в Мінінфраструктури було організовано навчальний семінар «Інвестиції та державно-приватне партнерство в портовій галузі» за участю провідної міжнародної консалтингової компанії PortFinanceInternational. Серед учасників семінару – керівники та фахівці департаментів Міністерства, які безпосередньо займатимуться розробкою та впровадженням концесійного механізму в Україні, а також представники портів України.

Прес-служба МІУ

Реклама

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: