В УКРАЇНІ СТВОРЕНО МОРСЬКУ ПОШУКОВО-РЯТУВАЛЬНУ СЛУЖБУ – ЄДИНЕ ПІДПРИЄМСТВО, НА ЯКЕ ПОКЛАДЕНІ ВСІ ФУНКЦІЇ З ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОШУКУ ТА РЯТУВАННЯ НА МОРІ

В Україні створено Морську пошуково-рятувальну службу – відповідне рішення схвалено постановою Кабінету Міністрів України №1544 «Про забезпечення системи пошуку і рятування на морі» від 20 жовтня 2011 року.
Мета створення служби – забезпечення належного функціонування системи пошуку та рятування на морі.
До цього часу функції з забезпечення пошуку та рятування на морі виконувались різними підприємствами, що належать до сфери управління Мінінфраструктури. Подібна розгалуженість призводила до відсутності єдиної політики, достатніх обсягів фінансування, неможливості здійснювати якісне управління та забезпечувати ефективне функціонування системи пошуку і рятування на морі. Відтак новостворена Морська пошуково-рятувальна служба стане єдиним підприємством, на яке покладаються всі функції з забезпечення пошуку та рятування на морі.
Основне завдання служби – організаційно-технічне забезпечення сталого функціонування та подальшого розвитку національної системи пошуку і рятування у морському пошуково-рятувальному районі України. Площа останнього складає біля 137 тис. 258 квадратних кілометрів – це близько 1/3 всієї площі території держави.
Служба створюється у формі казенного підприємства, що належатиме до сфери управління Мінінфраструктури та утримуватиметься за рахунок перерозподілу надходжень від портових зборів, зокрема, корабельного збору.
Функціонування в Україні Морської пошуково-рятувальної служби значно підвищить ефективність проведення операцій щодо постійного несення аварійно-рятувальної готовності для надання допомоги людям та об’єктам, які зазнали лиха на морі; пошуку і рятуванню людей, надання їм першої невідкладної допомоги та евакуації на берег; рятування в морі суден, які потерпають лиха; проведення аварійних підводно-технічних (водолазних) заходів. 
Довідка
Україна є стороною Міжнародної Конвенції про пошук і рятування на морі 1979 року, Міжнародної Конвенції з охорони людського життя на морі 1974 року, Угоди про співробітництво причорноморських держав з пошуку і рятування на Чорному морі 1998 року. Відповідно до взятих на себе міжнародних зобов’язань Україна має в повному обсязі забезпечувати відповідні заходи у своєму пошуково-рятувальному районі.

 Прес-служба МІУ

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

%d такие блоггеры, как: